9 nejlepších dárků pro obchodní partnery

Konec roku se blíží neudržitelným tempem a s ním i čas a chuť obdarovat obchodní partnery. Co jim ale dát, aby to nehodili hned za rohem do koše a opravdu jim to udělalo radost? Připravili jsme si pro vás pár tipů na dárky, které stoprocentně potěší.

1. Vděčný hrnek

Jedním z oblíbených dárků je hezký hrnek na čaj. Můžete nechat vyrobit speciální hrnečky s logem vaší firmy, zábavnou ilustrací, nebo nakoupit již navržené hrnečky. Skvělý nápad na vylepšení tohoto dárku je vytvořit dárkové balení s mixem čajů a zmíněným hrnkem.

2. Sada kvalitních vín

Je člověk, kterého chcete obdarovat, příznivcem vína? Potom je výběr snadný! Pořiďte mu luxusní sadu vín, ideálně kvalitních, od drobnějších českých vinařů. Opravdu chutné řemeslné víno potěší vždy a nikdy nepřijde nazmar!

3. Potištěné triko nebo plátěná taška

Velmi praktickým dárkem s možností chytlavé reklamy jsou tašky a trička s potiskem. Navíc je tato možnost poměrně snadná na provedení, stačí si nechat si navrhnout originální grafiku a kontaktovat firmu, která dělá potisk triček. Látková taška s potiskem ani tričko se doma neztratí a když si dáte dostatečnou práci s výběrem triček, budou ho vaši obchodní partneři nebo klientii velmi rádi nosit.

4. Dárkový koš plný pochoutek

Tímto dárkem potěšíte skoro úplně každého – krásný proutěný koš plný dobrého jídla snad nemůže urazit. Myslete ale na preference a poskládejte košík na míru pokud možno tak, jak by si ho váš partner poskládal sám. Pokud jeho preference neznáte, bude lepší přiklonit se k jinému dárku, ať se vyhnete nechtěným faux pas.

5. Pořádná nálož vůně

U voňavého dárku jednoduše není co zkazit. Záleží jen na vašem rozpočtu na vánoční dary – z dražších a luxusnějších dárků se nabízí aroma lampy se sadou olejíčků, pokud máte rozpočet nižší, hezká vonná svíčka potěší srovnatelně. Ideálním místem, kam na vonné dárky jít, jsou obchody s lokálním zbožím. Najdete v nich často umělecké svíčky všech možných tvarů i vůní. Taková svíčka vypadá jako dárek mnohem lépe než ta z obchodního centra nebo supermarketu. A navíc podpoříte české řemeslníky!

6. Vlastní karetní nebo desková hra

Pokud chcete být opravdu originální a máte dostatečný rozpočet, můžete si pro svou firmu nechat navrhnout a vyrobit vlastní edici známé karetní nebo i deskové hry (pozor na autorská práva, držte se spíše her jako je Člověče Nezlob Se, Prší nebo Šachy, hry typu Monopoly z výběru raději vynechte), nebo to rozjet ve velkém a vymyslet hru úplně novou. Takový dárek se sice prodraží, ale udělá vám zároveň skvělou reklamu, kterou uvidí každý, kdo hru dostane nebo kdo ji s ním bude hrát.

7. Kancelářské potřeby

Typičtějším firemním dárkem jsou psací a kancelářské potřeby s logem firmy. Výhodou zde je možnost skládání sad podle požadované hodnoty – můžete darovat samostatnou propisku, ale i balení bloku, propisky, penálu, šanonu, post-it samolepících papírků nebo i pravítek. Fantazii se meze nekladou.

8. Ekologicky zaměřené dárky

Milovníci přírody ocení dárky ekologického charakteru. Šikovná krabička na oběd (třeba i s příborem) vyrobená s ohledem na přírodu potěší každého ekologa, kterému láme srdce denně vyhazovat polystyrenové krabičky na jídlo z jídelny. Podobně můžete pořídit termosky, které nahradí jednorázové kelímky na kávu z automatu nebo třeba síťovky na nákupy.

9. Kalendáře a diáře

Tento dárek je pro firmy běžnější, než ty ostatní, ale i tak vždy potěší – hlavně díky své praktičnosti. Můžete obdarovat malým diářem za pár korun, nebo velkým s pevnými deskami. Navíc jak diář, tak i kalendář, nabízí velký prostor pro reklamu ve formě loga a zajímavé grafiky, u kalendáře i fotografií produktů nebo firemních prostor. Pokud si klient zavěsí Váš kalendář v místě, kam chodí hodně lidí (třeba do své prodejny), může to výrazně pomoci rozšířit povědomí o Vaší značce.

Důležité je nejen koupit zajímavé dárky, ale také je vhodně rozdat. Ne každý ocení to samé. Zkuste se zamyslet, jaký je váš obchodní partner člověk, co má asi rád? Dát vegetariánovi dárkový koš uzenin by například mohlo nadělat více škody, než užitku. Proto si dejte pozor nejen na výběr hezkého dárku, ale i na možné reakce obdarovaných. Přejeme hodně štěstí s vymýšlením!

My v Colorfactory vám mile rádi pomůžeme s realizací vašich nápadů. 

Nezávazná poptávka

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku