Speciální efekty díky sítotisku

Sítotisk, na rozdíl od jiných tiskových technik, umožňuje aplikovat na textil celou řadu speciálních efektů. Vhodně vybraný efekt, například parciální lak, tisk metalickou barvou, nebo lak s dosvitovým efektem, dokáže dodat vaší zakázce známku originality a výjimečnosti. Uvádíme příklady nejčastěji používaných efektových tisků.

Tápete s výběrem motivu na vaše originální tričko? Rádi vám připravíme návrhy triček přesně dle vašich přání.

sitotiskove efekty
Kreslené ovečky na zeleném podkladě.

Puff

Puff efekt (napěňovací báze do barev) – plastický efekt s mírně oblými hranami, často používaný při potisku textilu, trik a mikin. Při větší intenzitě efektu známý také pod názvem „houba“. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text. 

Imitace materiálů

Imitace materiálů

Při tisku lze docílit imitace například semiše, kůže nebo neoprenu. Tisk může napodobovat například džínovou látku, povrch tisku může být popraskaný. Tisk napodobuje daný materiál vizuálně i hmatově.

3D tisk

3D tisk

3D tisk na textil – vrstvený tisk, na rozdíl od Puff efektu má ostré hrany. Jedná se o velmi efektní tisky. 3D tisky mají také praktické využití, například jako potisk protiskluzových prvků na jezdecké kalhoty a další oblečení. Patří mezi náročnější technologické postupy.

Metalické barvy

Metalické barvy

Zlaté, stříbrné a další metalické barvy se vyrábí v několika odstínech. Nabízíme speciální zlatou barvu s vysokým kovovým leskem.

Glitry

Glitry

Glitry jsou velmi hrubé kovové pigmenty, které dodávají tisku specifické nápadné lesklé efekty. Předloha pro tisk musí být způsobena těmto technologiím, nelze reprodukovat například slabé linky nebo drobný text.

perletove-barvy

Perleťové efekty

Perleťové pigmenty vytváří zajímavou hru barev při různých úhlech pohledu. Množství namíchaného pigmentu ovlivňuje výsledný efekt tisku.

Červené a stříbrné pochodně. Nápis Komunál.

Fosforeskující barvy

Speciální lak s dosvitovým efektem. Ukládá si světlo ze světelných zdrojů a je poté dlouhodobě viditelný i ve tmě. Lak se tiskne jako průsvitná vrstva, která může být podtištěna jakoukoliv barvou. Vhodný v kombinaci se standardním tiskem. U fosforskujích barev se cena počítá počítá v závislosti na velikosti tištěné plochy. 

Neonové barvy (Fluorescent)

Neonové barvy (Fluorescent)

Zářivé barvy, které se používají jako zvýrazňující grafický prvek. Nabízíme v sedmi barevných odstínech.

Sob na černém podkladě.

Reflexní barvy

Reflexní barvy jsou dobře viditelné při nasvícení. Používají například pro potisk bezpečnostního oblečení, dětského oblečení nebo jako zvýrazňující grafický prvek. Nabízíme v jednom šedém odstínu.

Lak

Lak

Umožňuje potisknout barevné plochy bezbarvým lakem s efektem vysokého lesku. Rozdělit barevné plochy na lesklé a matné.

Bezbarvý tisk

Transparentní báze se používá například jako parciální tisk pro zvýraznění jen určitých míst tisku. Může být lesklá nebo matná. Může mít ostrou nebo vysoce zaoblenou hranu (efekt kapek vody).

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku