Transferový tisk jako rychlejší a levnější alternativa sítotisku

Transferový tisk dovoluje realizovat různé typy výrobků s potiskem rychleji, flexibilněji a podstatně levněji než běžný sítotisk. Kvalita je přitom srovnatelná. Jak je to možné? Tisky pro vás připravíme na nažehlovací folie na textil, samotná aplikace však bude už na vás. Nebo pokud si budete přát, můžeme vám transfery nalisovat.

transfer sitotisk

Využijte výhody transferového tisku

Využijte výhody transferového tisku

– Můžete výrazně snížit náklady na potiskovaný textil
– Tisknout na textil flexibilně dle aktuální potřeby, potisk aplikujete za několik málo minut
– Šetřit místo ve skladu – skladujete do zásoby pouze transferové tisky, nikoli potištěný textil.
– Tisknout i na výrobky, u kterých nelze použít přímý tisk textilu, potisknete batohy, ledvinky, klíčenky i další výrobky.

Sítotiskový transferový tisk

Sítotiskový transferový tisk

Kvalita transferového tisku je srovnatelná s potiskem přímými barvami. Dodávané transfery jsou barevně stálé, odolné proti otěru i seprání. Drobnou nevýhodou je menší prodyšnost tisku na barevných látkách u větších ploch, což u většiny potiskovaných výrobků nemá zásadní vliv. Minimální náklad 10 archů. Vyžadujete-li přesnou barevnost tisku, zadávejte barvy podle Pantone C.

Digitální transferový tisk

Digitální transferový tisk

Technologie vhodná pro tisk plnobarevných rastrových fotografií a přechodů mezi barvami. Digitální transfer splňuje všechny standardy tisku. Drobnou nevýhodou je menší prodyšnost tisku na barevných látkách u větších ploch. Digitální transfer lze aplikovat pouze na bavlněné tkaniny. Minimální náklad 10 archů.

Ukázky transferového tisku

Nezávazná poptávka

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku

Data pro výrobu transferů

Předlohy pro transferový tisk posílejte nejlépe vektorech: cdr, ai, eps, pdf. Texty převeďte do křivek. Vyžadujete-li přesnou barevnost tisku, zadávejte barvy podle Pantone C. Je možné tisknout i velmi jemné motivy s linkami od 0,2 mm a drobný text.

Předlohy pro digitální transfer nejlépe ve formátu psd na průhledném pozadí, v režimu CMYK, s rozlišením c.300 dpi. Při tisku na barevné látky neumožňuje digitální transfer přechody motivu „do ztracena”, okraj motivu musí být přesně ohraničen

Velikost transferového tisku

Velikost tisku je dána velikostí transferových archů. Standardně tiskneme do formátu 23×33,5 cm. Při požadavku na větší motivy tiskneme do formátu 30×43 cm. Do tiskového formátu můžete umístit více motivů. Mezi jednotlivými motivy dodržujte minimální vzdálenost 10 mm. Nebo pošlete motivy samostatně s požadavkem na jejich velikost a počty ks.

Maximální formát digitálního tisku je 29×42 cm.

Lisování na polyesterové tkaniny

Informujte nás pokud budete lisovat transfery na polyesterové, nylonové, nebo směsné tkaniny. V tomto případě budeme tisknout i blokovací barvu, která zabrání sublimaci barviva z textilu do tiskových barev.

Parametry pro zalisování. Teplota: 160 °C, tlak: 0,5 – 0,7 Mps (5 až 7 bar), čas: 7 až 15 vteřin.