Menu
Potřebujete poradit:
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554 jsme online (po-pá 8:00 - 16:30)
Slovenský jazyk
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554
 
prodyšný tisk discharge do odbarveného vlákna
plnobarevný rastrový tisk sítotiskem
nejlepší ceny již od malých nákladů
sítotisk správná volba pro potisk textilu
Transferový tisk

Transferový tisk

transferové folie na textil šetří čas i peníze

Využijte všech výhod transferového tisku

Transferový tisk dovoluje realizovat různé typy výrobků s potiskem rychleji, flexibilněji a podstatně levněji než běžný sítotisk. Kvalita je přitom srovnatelná. Jak je to možné? Tisky pro vás připravíme na nažehlovací folie na textil, případně na transferový papír, samotná aplikace však bude už na vás. Díky tomu můžete:

Výrazně snížit náklady na potiskovaný textil
Tisknout na textil flexibilně dle aktuální potřeby – potisk aplikujete za několik málo minut
Šetřit místo ve skladu – skladujete do zásoby pouze transferové tisky, nikoli potištěný textil
Tisknout i na výrobky, u kterých nelze použít přímý tisk textilu – potisknete batohy, ledvinky, klíčenky, cyklotašky i další výrobky
Při potisku individuálních jmen, například na školní nebo sportovní trička, je transferový tisk nepostradatelný

Myslíte, že transferový tisk je přesně to, co potřebujete? Napište nám! Rádi s vámi probereme technickou proveditelnost vašeho motivu a poradíme jak postupovat.

Sítotiskový transferový tisk

Kvalita transferového tisku je srovnatelná s potiskem přímými barvami. Dodávané transfery jsou barevně stálé, odolné proti otěru i seprání. Drobnou nevýhodou je menší prodyšnost tisku na barevných látkách u větších ploch, což u většiny potiskovaných výrobků nemá zásadní vliv. Minimální náklad 10 archů.

Digitální transferový tisk

Technologie vhodná pro tisk plnobarevných rastrových fotografií a přechodů mezi barvami. Digitální transfer splňuje všechny standardy tisku. Drobnou nevýhodou je menší prodyšnost tisku na barevných látkách u větších ploch. Digitální transfer lze aplikovat pouze na bavlněné tkaniny. Minimální náklad 10 archů.

Data pro výrobu transferů

Předlohy pro transferový tisk posílejte nejlépe vektorech: cdr, ai, eps, pdf. Texty převeďte do křivek. Pokud máte pouze rastrové předlohy, doporučujeme optimální rozlišení pro tisk c. 300 dpi. Vyžadujete-li přesnou barevnost tisku, zadávejte barvy podle Pantone C. Barvy zadané v režimu RGB a CMYK převádíme na nejbližší barvu Pantone C. Je možné tisknout i velmi jemné motivy s linkami od 0,2 mm a drobný text.

Data pro výrobu digitálních transferů

Předlohy pro digitální transfer mohou být rastrové s plynulými přechody barev. Data posílejte nejlépe ve formátu psd na průhledném pozadí, v režimu CMYK, s rozlišením c. 300 dpi. Při tisku na barevné látky neumožňuje digitální transfer přechody motivu „do ztracena”, okraj motivu musí být přesně ohraničen. Maximální formát tisku je 29×42 cm.

Sítotiskový transferový tisk
Sítotiskový transferový tisk
Sítotiskový transferový tisk
Sítotiskový transferový tisk

Formáty transferového potisku

Velikost tisku je dána velikostí transferových archů. Standardně tiskneme do formátu 23×33,5 cm. Při požadavku na větší motivy tiskneme do formátu 30×43 cm. Do tiskového formátu můžete umístit více motivů. Mezi jednotlivými motivy dodržujte minimální vzdálenost 10 mm. Nebo pošlete motivy samostatně (s požadavkem na jejich velikost a počty ks) a my vše připravíme.

Transferový papír nebo folie?

Transfery se vyrábějí tak, že se tiskne zrcadlově a v obráceném pořadí barev na transferový papír nebo polyesterovou fólii. Transferový papír je levnější, transferová folie na textil je praktičtější. Je plošně stálá i při změnách teploty a vlhkosti vzduchu. Její průhlednost usnadňuje přesné umístění motivu na textil. Transferové fólie (někdy uváděné jako nažehlovací folie na textil) skladujte v běžné pokojové teplotě. Doporučená spotřeba je přibližně do šesti měsíců.

Aplikace transferového potisku na polyesterové tkaniny

Informujte nás pokud budete lisovat transfery na polyesterové, nylonové, nebo směsné tkaniny. V tomto případě budeme tisknout i blokovací barvu, která zabrání sublimaci barviva z textilu do tiskových barev.

Transferový tisk - parametry pro zalisování

Teplota: 160 °C, tlak: 0,5 – 0,7 Mps (5 až 7 bar), čas: 7 až 15 vteřin

Zadejte poptávku na transferové folie

Nahrajte náhled motivu, který potřebujete tisknout.
Upřesněte velikost motivu a počet ks.
Uveďte, na jaký materiál a barvy textilu se budou transfery aplikovat.
S ohledem na vytíženost výroby nabízíme transferový potisk na dodané výrobky. Informujte se.

Ukázky transferových fólií na textil

Ukázky transferových fólií na textil
Ukázky transferových fólií na textil
Ukázky transferových fólií na textil
Ukázky transferových fólií na textil
Ukázky transferových fólií na textil
Ukázky transferových fólií na textil