Starejte se o trička správně. Poradíme vám jak na to? 

Všichni máme rádi své oblečení a chceme, aby nám dlouho vydrželo. Obzvláště oblíbená trička s potiskem ale často začnou postupně ztrácet svůj šmrnc. Ten onen úžasný motiv se začíná pomalu vytrácet – loupe se, bledne a praská, čehož se samozřejmě chceme vyvarovat. V tomto článku se proto podíváme na to, jak se právě o takové kousky oblečení starat. Jak zajistit, aby vydržely a vypadaly stále dobře. Pojďme na to.

Jak se starat o tričko s potiskem?

V první řadě je potřeba taková trička neprat společně s ostatními a naopak jim dopřát specifické zacházení. Ať už se jedná o sítotisk, digitální tisk, ale i všechny ostatní podobné techniky, princip toho, jak tato trička prát, je obdobný. Pokud ale nechcete ztrácet čas praním jednoho kusu, alespoň ho během pracího cyklu s dalším oblečením otočte naruby. Tím docílíte toho, že alespoň částečně ochráníte tričko od kontaktu s dalším oblečením. Nicméně, tím nejbezpečnějším způsobem, jak vyprat tričko s potiskem, je ruční praní. Jak na to?

Ruční praní trička

Při praní trička je vhodné postupovat následujícím způsobem: v první řadě ve vaničce nebo kbelíku smíchejte studenou vodu a jemný prací prostředek. Vše poté nechte alespoň deset minut namočené, a pak dalších několik minut jemně máchejte. Vše pak znovu opláchněte studenou vodou a nechte uschnout. Toto je však žádoucí především u vámi zamilovaných kousků, bez kterých si nedokážete představit život. Těm jistě rádi dopřejete individuální péči. Praní v pračce se bát také nemusíte, oblečení nezničí, ale je potřeba držet se určitých opatření, abyste tato rizika eliminovali. Nicméně, jistota je jistota. Ruční praní má své výhody, i když může v dnešní době působit už tak trochu předpotopně.

Jak tričko usušit

Druhou nejdůležitější věcí hned po praní je sušení. I to může při nevhodném zacházení tričko poničit, nebo dokonce zničit. Obecně se doporučuje úplně vyhnout sušičce a spíše nechat oblečení uschnout na vzduchu.

Když to celé shrneme, pamatujte si, že trička s potiskem je vždy vhodné prát ve studené vodě a poté je nechat usušit na vzduchu. Pokud už však použijete teplou vodu, nebo sušičku, omezte teplotu na minimum. Ideálně se také vyvarujte agresivních pracích prostředků.

A co žehlení?

Napařovací žehlička je pro žehlení triček nejvhodnější. U samotného trička je pak důležité se podívat, zda na něm po praní nezůstaly žádné skvrny a pamatovat na to, že po tepelné péči mohou na látce zůstat navždy. Obecně se také radí oblečení mírně navlhčit. Pokud nemáte tričko v plánu si vzít hned poté na sebe, je dobré ho na pár minut pověsit na ramínko, nebo nechat vychladnout na žehlicím prkně. Pokud ho okamžitě uložíte do skříně, docílíte totiž pouze toho, že bude opět zmačkané a veškerá dosavadní péče přijde vniveč.

A pak ještě na závěr jeden tip na dobrý trik. Pokud je to možné, trička s potiskem neskládejte na sebe, ale dopřejte jim ramínko. Čím méně budou v kontaktu s dalšími látkami, tím lépe a hlavně – tím déle potisk vydrží. Nesvědčí jim také přílišné teplo, zatímco chlad a stín šatní skříně je pro ně ideální.

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku