Menu
Potřebujete poradit:
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554 jsme online (po-pá 8:00 - 16:30)
Slovenský jazyk
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554
 
prodyšný tisk discharge do odbarveného vlákna
plnobarevný rastrový tisk sítotiskem
nejlepší ceny již od malých nákladů
sítotisk správná volba pro potisk textilu
Tisk na syntetické textilie, aplikace na textil

Tisk na syntetické textilie, aplikace na textil

širší možnosti potisku

Tisk na nestandardní materiály

Syntetické a směsové textilie nebo textilie s povrchovou úpravou mohou negativně ovlivňovat kontakt barvy s potiskovaným podkladem. Tyto materiály mohou být citlivé na teplotu nad 150 °C, která je potřeba pro vytvrzování standartních barev. V těchto případech je nutné použít ředidlové barvy, nebo dvousložkové silikonové barvy. Tyto barvy jsou vysoce krycí a mají především velkou pružnost a elastičnost i při velikém roztažení podkladu nedochází k potrhání kresby. Vždy provádíme tiskové zkoušky a ověřujeme mechanickou odolnost barev a jejich schopnost odolávat otěru a praní. U nových materiálů vyžadujeme vzorek pro zkoušky tisku. U pružných směsí, jako bavlna/elastan nebo bavlna/ viskóza, používáme klasické plastizolové nebo vodové barvy s příměsí stretch báze v optimálním poměru. Tisky jsou pružné a netrhají se ani po mnoha vypráních.

Tisk na nestandardní materiály

Pro vysoce namáhané materiály používáme dvousložkové barvy.

Tisk na nestandardní materiály

Dvousložková barva na syntetické textílii. Zkouška pružnosti a elastičnosti barvy při roztažení textílie.

Tisk na nestandardní materiály

Potiskneme i materiály se strukturou jako je například fleece. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena tomuto tisku.

Aplikace na textil - flock, flex

Ze speciálních fólií se na plotteru vyřeže požadovaný motiv, ten se na textil zažehlí v termolisu při vysoké teplotě a tlaku. Jedná se o tiskové technologie s vynikajícími vlastnostmi – trvanlivý, stálobarevný a vysoce krycí tisk na textil. Příprava pro tisk je jednoduchá a rychlá. Tento způsob je tedy vhodný také pro malonákladový potisk kšiltovek a dalších textilních produktů.

Flock má hebký povrch podobný sametu příjemný na dotek.

Flex má povrch hladký a je zde možnost výběru většího množství barev. Umožňuje aplikovat speciální fólie na potisk nylonových pláštěnek, tisk netkaných textílií, umělé i přírodní kůže. Bezpečnostní potisk pro reflexní oděvy, fluoroscenční potisk svítící ve tmě nebo různé kovové efekty.

Aplikace na textil - flock, flex
Transfer

Transfer

Technologii transferového tisku používáme pro speciální tisk, kde nelze použít přímý tisk. Transfer používáme například pro potisk textilních dárkových předmětů, potisk kšiltovek, klíčenek, potisk ledvinek, aktovek, batohů a podobně. Je vhodný při tisku na nedostupných místecha pro potisk nestandardních textilních materiálů.

Netiskne se přímo na textil, ale na přenosový transferový papír. Předtištěný motiv se v termolisu za vysoké teploty a tlaku zažehlí na potiskovaný materiál. Potisk je vysoce krycí, má brilantní barevné provedení a hlavně je vysoce trvanlivý i při praní. Lze natisknout „do zásoby“.

Potisk textilu a triček - ColorFactory s.r.o.