Tisk na syntetické textilie, aplikace na textil

Tisk na syntetické textilie, aplikace na textil

Flock, flex, transfer, šatony a další aplikace na textil

Tisk na nestandardní materiály

Syntetické textilie nebo textilie s povrchovou úpravou mohou negativně ovlivňovat kontakt barvy s potiskovaným podkladem. Tyto materiály mohou být citlivé na na vyšší teploty při vytvrzování barev a zapříčinit žloutnutí při sušení. V těchto případech konzultujeme speciální tisk pro použití barev a přípravků pro zvýšení přilnavosti a elastičnosti s výrobci sítotiskových barev.

Vždy provádíme tiskové zkoušky a ověřujeme mechanickou pevnost barev a jejich schopnost odolávat otěru a praní. U nových materiálů vyžadujeme vzorek pro zkoušky tisku. Pro vysoce namáhané materiály používáme dvousložkové barvy. Tyto barvy jsou vysoce krycí a mají především velkou pružnost a elastičnost i při velikém roztažení podkladu nedochází k potrhání kresby.

Tisk na nestandardní materiály

Pro vysoce namáhané materiály používáme dvousložkové barvy.

Tisk na nestandardní materiály

Dvousložková barva na syntetické textílii. Zkouška pružnosti a elastičnosti barvy při roztažení textílie.

Tisk na nestandardní materiály

Potiskneme i materiály se strukturou jako je například fleece. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena tomuto tisku.

Aplikace na textil - flock, flex

Ze speciálních fólií se na plotteru vyřeže požadovaný motiv, ten se na textil zažehlí v termolisu při vysoké teplotě a tlaku. Jedná se o tiskové technologie s vynikajícími vlastnostmi – trvanlivý, stálobarevný a vysoce krycí tisk na textil. Příprava pro tisk je jednoduchá a rychlá. Tento způsob je tedy vhodný také pro malonákladový potisk kšiltovek a dalších textilních produktů.

Flock má hebký povrch podobný sametu příjemný na dotek.

Flex má povrch hladký a je zde možnost výběru většího množství barev. Umožňuje aplikovat speciální fólie na potisk nylonových pláštěnek, tisk netkaných textílií, umělé i přírodní kůže. Bezpečnostní potisk pro reflexní oděvy, fluoroscenční potisk svítící ve tmě nebo různé kovové efekty.

Aplikace na textil - flock, flex
Transfer

Transfer

Technologii transferového tisku používáme pro speciální tisk, kde nelze použít přímý tisk. Transfer používáme například pro potisk textilních dárkových předmětů, potisk kšiltovek, klíčenek, potisk ledvinek, aktovek, batohů a podobně. Je vhodný při tisku na nedostupných místecha pro potisk nestandardních textilních materiálů.

Netiskne se přímo na textil, ale na přenosový transferový papír. Předtištěný motiv se v termolisu za vysoké teploty a tlaku zažehlí na potiskovaný materiál. Potisk je vysoce krycí, má brilantní barevné provedení a hlavně je vysoce trvanlivý i při praní. Lze natisknout „do zásoby“.

Šatony (kamínky) na textil

Nabízíme aplikaci šatonů na textil. Ke schválení předložíme náhled uspořádání šatonů. Šatony nabízíme ve velikostech 2 nebo 3 mm. Možno použít v kombinaci s tiskem

Šatony (kamínky) na textil
Potisk textilu a triček - ColorFactory s.r.o.