Colorfactory.cz
Menu
Potřebujete poradit:
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554 jsme online (po-pá 8:00 - 16:30)
   Slovenský jazyk
Potisk triček, mikin a dalšího textilu sítotiskem. (+420) 608 349 554
Tisk na syntetické textilie, aplikace na textil

Tisk na syntetické textilie, aplikace na textil

širší možnosti potisku

Tisk na nestandardní materiály

Syntetické a směsové textilie nebo textilie s povrchovou úpravou mohou negativně ovlivňovat kontakt barvy s potiskovaným podkladem. Tyto materiály mohou být citlivé na teplotu nad 150 °C, která je potřeba pro vytvrzování standartních barev. V těchto případech je nutné použít ředidlové barvy, nebo dvousložkové silikonové barvy. Tyto barvy jsou vysoce krycí a mají především velkou pružnost a elastičnost i při velikém roztažení podkladu nedochází k potrhání kresby. Vždy provádíme tiskové zkoušky a ověřujeme mechanickou odolnost barev a jejich schopnost odolávat otěru a praní. U nových materiálů vyžadujeme vzorek pro zkoušky tisku. U pružných směsí, jako bavlna/elastan nebo bavlna/ viskóza, používáme klasické plastizolové nebo vodové barvy s příměsí stretch báze v optimálním poměru. Tisky jsou pružné a netrhají se ani po mnoha vypráních.

Tisk na nestandardní materiály

Pro vysoce namáhané materiály používáme dvousložkové barvy.

Tisk na nestandardní materiály

Dvousložková barva na syntetické textílii. Zkouška pružnosti a elastičnosti barvy při roztažení textílie.

Tisk na nestandardní materiály

Potiskneme i materiály se strukturou jako je například fleece. Předloha pro tisk musí být uzpůsobena tomuto tisku.

Aplikace na textil - flock, flex

Ze speciálních fólií se na plotteru vyřeže požadovaný motiv, ten se na textil zažehlí v termolisu při vysoké teplotě a tlaku. Jedná se o tiskové technologie s vynikajícími vlastnostmi – trvanlivý, stálobarevný a vysoce krycí tisk na textil. Příprava pro tisk je jednoduchá a rychlá. Tento způsob je tedy vhodný také pro malonákladový potisk kšiltovek a dalších textilních produktů.

Flock má hebký povrch podobný sametu příjemný na dotek.

Flex má povrch hladký a je zde možnost výběru většího množství barev. Umožňuje aplikovat speciální fólie na potisk nylonových pláštěnek, tisk netkaných textílií, umělé i přírodní kůže. Bezpečnostní potisk pro reflexní oděvy, fluoroscenční potisk svítící ve tmě nebo různé kovové efekty.

Aplikace na textil - flock, flex
Transfer

Transfer

Technologii transferového tisku používáme pro speciální tisk, kde nelze použít přímý tisk. Transfer používáme například pro potisk textilních dárkových předmětů, potisk kšiltovek, klíčenek, potisk ledvinek, aktovek, batohů a podobně. Je vhodný při tisku na nedostupných místecha pro potisk nestandardních textilních materiálů.

Netiskne se přímo na textil, ale na přenosový transferový papír. Předtištěný motiv se v termolisu za vysoké teploty a tlaku zažehlí na potiskovaný materiál. Potisk je vysoce krycí, má brilantní barevné provedení a hlavně je vysoce trvanlivý i při praní. Lze natisknout „do zásoby“.

Potisk textilu a triček - ColorFactory s.r.o.