Potisk triček od A do Z. Nahlédněte do provozu naší tiskárny

Chtěli byste vědět, jak vypadá životní cyklus jedné naší zakázky? Co se přesně stane, když dostaneme první požadavek, kolik času to zabere a jak se k vám trička s potiskem dostanou? Sepsali jsme podrobný článek a vy se nyní můžete podívat pod pokličku naší tiskárny.

Pošta ve schránce

Je ráno, sotva dopíjíme svůj šálek horké kávy a na firemní e-mail přichází poptávka od společnosti Vodní zdroje Chrudim na tisk triček a polokošil pro Geopark Železné hory. Náš pracovník domlouvá podrobnosti, jako například jaké velikosti triček je třeba potisknout, typ textilu a barvy. Doporučuje nejvhodnější materiál a za přibližně dvě hodiny mu posíláme kalkulaci. Ta obsahuje podrobný, ale srozumitelný výčet vybraných typů textilu i ceny dle specifikace. Zákazník má na výběr tisk motivů na prsou, zádech a lemu, nebo vše dohromady. 

Kontrola a příprava

Od zákazníka přichází odsouhlasení a my pošleme fakturu. Po uhrazení se připravují data k tisku. V tomto případě se jedná o složitější rastrový tisk s přechody barev. Proto jsme zvolili tisk sítotiskem se separací barev. Kontrolujeme předlohy pro tisk. Dodány jsou jsou v rozlišení 300 dpi při velikosti 1:1. 

Zákazník si přeje barevné logo a tak převádíme barvy CMYK na sítotiskový systém Pantone C. Logo se bude tisknout šesti přímými barvami. Hlavní motiv 5 barvami podle vzorníku Pantone C. Posíláme náhled ke korektuře, bez toho by to nešlo. Vše v pořádku, můžeme připravit šablonu. 

Jde se na věc

K přípravě tiskové šablony používáme stroj CTS od amerického výrobce M&R. Tiskový motiv se nanáší přímo na emulzi šablon při rychlosti sto šablon za směnu a ve vynikající hranové ostrosti a bohatosti rastrů. Tisk na textil realizujeme na strojích předního světového výrobce tiskařských strojů ROQ. Barvy vytvrzujeme v horkovzdušném plynovém tunelu. Pokud to zákazník vyžaduje, posíláme fotografii s náhledem prvního tisku ke schválení.

Cena a expedice

Pro tuto zakázku jsme zvolili sítotisk se separací barev, náklad byl nad 100 ks textilu. 

Od odsouhlasení kalkulace uběhlo 10 dní a my zasíláme kompletní sadu triček a polokošil na adresu zákazníka. Pokud hledáte levný potisk triček, nenechte se zmást avizovanou cenou za tisk, která se může zdát až příliš nízká. Často je důležité ptát se, zda jsou v ceně zahrnuty i přípravy a všechny dodatečné náklady na potisk. Každá zakázka je u nás individuálně naceněná. Pro cenový odhad se můžete podívat na naši kalkulačku tisku. 

Samozřejmě je nutné započítat i cenu za reklamní textil, nabídku najdete také na našich stránkách tady

Tak co? Když už víte, co vás čeká, pustíme se spolu do toho? A pokud vás napadla ještě nějaká otázka, jsme vám k dispozici a rádi vám se vším pomůžeme a poradíme. 

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku