Trička s vlastním potiskem: Vytvoř si triko podle tvých představ

Přemýšlíte nad tím, jak být originální a vybočit z davu? Řešením mohou být trička s vlastním potiskem. Co takhle si nechat vyrobit tričko s vaším jménem, jménem vašeho blízkého, oblíbeným citátem nebo fotkou? A co říkáte třeba na skupinová trička pro svůj sportovní tým nebo reklamní trička pro klienty či zaměstnance? Zní to fajn, v tomhle článku se podíváme, jaké jsou možnosti tisku a jejich výhody a nevýhody.

Jaké jsou metody tisku na tričko?

Mezi běžně nejpoužívanější metody potisku textilu patří sítotisk, transferový tisk, digitální tisk nebo flexo tisk (řezaná reklama). Nejpoužívanější metodou je sítotisk, který je vhodný pro větší série tisku, c. od 30 kusů.

Sítotisk

Nejstarší metodou je sítotisk, který se často používá k tisku jednoduchých log a reklam i složitých plnobarevných motivů, převážně na bavlněný materiál. Sítotiskem se potiskují trička, mikiny, polokošile a další reklamní textil. U této metody se barva protlačuje přes síto a to přímo na textil, je možné použít až 12 barev. Vyšší barevnost lze také docílit rastrovým separačním tiskem. Sítotisk je velmi odolný a vydrží i opakovaná praní, je však důležité dodržovat několik zásad, jak správně pečovat o tričko s potiskem. Doporučuje se například praní při nižších teplotách a žehlení naruby.

tricka s tiskem trosecnik
topy s potiskem

Transferový tisk

Jedná se o  metodu tisku, která se často používá  v případech kdy nejde využít sítotisk. Umožňuje tisk produktů, které nelze potisknout sítotiskem. Technologicky je metoda podobná sítotisku, ale nepoužívá se síto, nýbrž transferový papír, který se potiskne a následně za vysoké teploty zažehlí na textil. 

Digitální tisk

Metoda plnobarevného tisku v režimu CMYK. Je vhodná i pro tisk náročných fotografických předloh. Příprava není v tomto případě tolik složitá jako  u sítotisku. Tato technologie je určená pro menší počty tištěných kusů, u větších nákladů je podstatně cenově výhodnější sítotisk. Kvalitativně se vyrovná sítotisku. Textil doporučujeme prát na menší teploty a  žehlit z vnitřní strany.

Pro koho je vlastní potisk triček vhodný?

Tričko může být dobrým doplňkem například na rozlučku se svobodou, na oslavu nebo jen do běžného dne. Školníabsolventská nebo maturitní trička jsou zase skvělou vzpomínkou na školní léta. Možností je spousta a záleží jen na fantazii. Kvalitní trička s vlastním potiskem vám pomohou dát najevo svou osobnost, své záliby, nebo dokonce i své názory. Přijít může vhod vlastní návrh, pokud zrovna nemůžete narazit na to pravé tričko, které zrovna hledáte.

Pokud tápete s výběrem vhodného dárku pro své blízké, řešením může být vlastní potisk na trička. Originální trička mají potenciál obdarovaného nejen potěšit, ale i pobavit. Můžeme vám také návrh triček graficky připravit.

Jak zviditelnit vaši reklamu? Trička s vlastním potiskem jsou skvělým řešením

Originální slogan, originální brand, originální logo, originální umístění. To vše dokáže udělat z vašeho firemního trika výjimečný kus oděvu, který si vaši klienti zamilují. Jak se to pozná? Nevyhodí ho do popelnice, ale začnou ho nosit, dají ho svým dětem nebo někomu udělají radost. Anebo si ho vezmou na chalupu a budou ho nosit tam. Proč? Protože je zkrátka originální. A všude tam bude dělat vaše tričko reklamu zdarma.

Reklama na tričku může být ale zároveň decentní. Například můžete potisk umístit na hruď, na bok trička nebo na rukáv. Potisk reklamního trička může rovněž navržen i jako velký tisk na přední nebo zadní straně trička na míru. Využít můžete všelijaké tiskové efekty, jako jsou například glitry se zářivým efektem nebo unikátní lak s efektem dosvitu, který je skvěle vidět v nočních hodinách. Tvorba originálního trika je opravdu jen na vás a vašich snech.

Co všechno na tričko dát

Ptáte-li se, co všechno jde na tričko umístit, pak odpovídáme, že všechno, co je v souladu se zákonem. Mezi naše stálé zákazníky patří pořadatelé koncertů a festivalů, muzea a různé instituce, výrobci i prodejci triček, firmy žádající firemní trička s potiskem. Trička na míru tiskneme i pro různá sdružení a kluby, pro školní třídy, pro absolventy škol nebo pro nadcházející maturanty. Pro inspiraci si prohlédněte ukázky potisků trik a dalšího textilu, které jsme již realizovali.

Moderním zdrojem předávání informací o firmě jsou i takzvané QR kódy. Pokud jej máte vygenerovaný i vy a vaše firma, může být právě tento symbol ideálním zdrojem sdílených informací o vaší společnosti.

A nakonec – kolik kusů?

Častá otázka při výrobě trička na míru zní, kolik kusů triček je potřeba minimálně objednat. Odpověď je jednoduchá:

  • Sítotisk s jednoduššími motivy se dá realizovat již od 30 kusů.
  • Pokud byste si přáli využít složitější rastrové plnobarevné motivy, je potřeba objednat minimálně 100 kusů triček.
  • Pokud preferujete například jen 10 kusů triček, to lze realizovat pomocí digitálního transferového tisku. Ten se nijak zásadně neodlišuje od klasického tisku. Jen jeho prodyšnost zejména u větších grafických ploch je menší. Právě taková trička mohou být ale krásným dárkem v rámci malé rodinné oslavy nebo malé rodinné firmy.
Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku